SYSTEMY ROLET PODTYNKOWYCH

Roleta zewnętrzna (żaluzja zewnętrzna zwijana) jest osłoną przeciwsłoneczną lub elementem antywłamaniowym. Produkt ten montowany jest po stronie zewnętrznej budynku na elewacji lub do okna.
Roleta składa się z 4 podstawowych części; skrzynki która determinuje system rolet, prowadnic w których porusza się pancerz tzw. kurtyna rolety, pancerza rolety czyli zespołu listew zwanych lamelami zakończonych na dole listwą końcową (listwą dolną), zespołu sterującego, który nawija roletę. Zespół sterujący składa się rury nawojowej z kołem nawojowym lub silnikiem elektrycznym. W rolecie podtynkowej używana jest skrzynka, którą można całkowicie zasłonić od strony czołowej, jedynym elementem widocznym skrzynki rolety podtynkowej jest jej spód. Element spodu rolety jest tak zbudowany, że umożliwia ewentualną naprawę rolety lub jej napędu np: silnika. Serwis rolety podtynkowej odbywa się poprzez tzw. klapę rewizyjną. Cały spód rolety jako cześć widoczna może być wykonana w różnych kolorach, najczęściej wybierany jest kolor elewacji. System rolet podtynkowych posiada nośnik tynku który wyznacza linię zabudowy od spodu rolety oraz usztywnia przednią część skrzynki, ułatwia to jej zabudowę poprzez np. doklejenie warstwy ocieplenia do skrzynki. W trakcie montażu skrzynka powinna być sztywno połączona z prowadnicami poprzez znitowanie prowadnic wraz ze stopkami konsolek bocznych lub zamocowana do muru.

ZALETY PRODUKTU

Ochrona przed słońcem oraz wysoka odporność na warunki pogodowe.

Ochrona przed hałasem

Zwiększenie prywatności

Osłona przed owadami w przypadku rolet zintegrowanych z moskitierą.

Zabezpieczenie przed włamaniem

24 miesięcy gwarancji na mechaniczne elementy produktu , 60 miesięcy na niektóre rodzaje automatyki do rolet

Termoizolacja

NASZE ROLETY CECHUJĄ SIĘ

Solidnym wykonaniem z wysokiej jakości materiałów

Długą żywotnością, bez potrzeby napraw

Bezpieczeństwem podczas użytkowania

DOSTĘPNE KOLORY

Paleta kolorów oklein

ROZSZERZ SWÓJ PRODUKT

Dodatkową opcją w roletach zewnętrznych podtynkowych jest wbudowana moskitiera rolowana ze zintegrowanym mechanizmem sprężynowym. Roleta tego typu posiada prowadnice z dodatkową komorą w której przesuwa się siatka moskitiery. Napęd moskitiery jest ręczny-sprężynowy, umożliwia on szybkie zasunięcie oraz szybkie i automatyczne podniesienie siatki. Siatka moskitiery rolowanej chowa się w tej samej skrzynce w której nawija się roleta zewnętrzna, rozwiązanie tego typu jest kompaktowe, praktyczne oraz bardzo estetyczne. Kolor siatki to popiel lub czerń natomiast kolory listwy dolnej służącej do opuszczania moskitiery to biel, brąz, ciemny brąz, srebrny, beżowy złoty dąb, orzech, antracyt, mahoń, winchester , dąb bagienny , oraz na specjalne życzenie dowolny RAL

Blokada wieszaka (nazywany również sztywnym wieszakiem) to element rolety, który łączy kurtynę rolety tzw. pancerz wraz z rurą nawojową. Blokadę wieszaka stosuje się tylko w roletach wyposażonych w silnik rurowy, dzięki specjalnej budowie oraz użycia trwałych materiałów potrafi on przenieść duże obciążenia podczas nawijania rolety a jednocześnie po całkowitym zamknięciu pancerza rolety uniemożliwia podniesienie rolety do góry. Element ten zawsze stosowany jest w roletach o podwyższonych parametrach antywłamaniowych. Blokada wieszaka wspomaga również wykrywanie przeszkód w silnikach posiadających tę funkcję, zatrzymanie rolety podczas opuszczania po napotkaniu na przeszkodę skutkuje mniejszym prawdopodobieństwem uszkodzenia lameli rolety.

W JAKI SPOSÓB CHCESZ STEROWAĆ ROLETAMI?

Sterowanie rolet podtynkowych można podzielić na trzy podstawowe grupy

• ręczne na linkę automatycznym zwijaczem lub zwijaczem korbowym
• sterowane przełącznikiem z użyciem silników przewodowych
• sterowane pilotem (nadajnikiem) z wykorzystaniem silników radiowych

w naszej ofercie występują również najnowszy typ silników nazywanych hybrydowymi, sterowanie tego typu silnikiem może odbywać się za pomocą włącznika oraz radiowo za pomocą pilota. Oba typu sterowania oznaczają możliwość użycia tego typu silników roletowych do współpracy z większością obecnie stosowanych systemów domu inteligentnego, a także możliwość współpracy z ich centralkami radiowo czyli zdalnie. Taki wariant sterowania upraszcza instalację elektryczną oraz obniża jej koszt. W przyszłości upraszcza to również konfigurowanie scenariuszy działania dla poszczególnych rolet

STEROWANIE RĘCZNE (TAŚMA)
STEROWANIE RĘCZNE (SZNUREK)
STEROWANIE RADIOWE (PILOT)
STEROWANIE RADIOWE Z MOŻLIWOŚCIĄ PODŁĄCZENIA PRZEŁĄCZNIKA

SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ

Możesz wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie termin na rozmowę o ofercie.

Firma

O firmie

Postaw na nas!

Współpraca

Metody płatności

Status zamówienia

Punkty sprzedaży

Certyfikaty i referencje

Praca

Wiedza

Poradnik

Blog

Jak można zamówić nasze produkty ?

Gdzie mogę sprawdzić status mojego zamówienia?

Czy produkty posiadają gwarancję ?

Jaki jest termin realizacji zamówienia ?

Łódź
93-153

ul. Henryka 8
tel/fax: 42-680-05-77
tel: 660-44-62-62
tel: 793-303-339
biuro@decor-styl.pl

Szybki kontakt!
+
Wyślij!