Roleta podtynkowa w kolorze antracytowym
Decydując się na budowę domu coraz więcej osób decyduje się również na zamontowanie rolet zewnętrznych, zwiększając tym samym poczucie bezpieczeństwa. Ponadto rolety zapewniają nam ochronę przed niekorzystnymi warunkami meteorologicznymi oraz działają jak termoizolacja, zimą zatrzymają ciepło w domu, latem ochronią nas przed nadmiernymi upałami, wiatrem itp.

Wybór rolet determinuje stan budynku jakim dysponujemy w momencie montażu. Jeżeli planujemy montaż w budynku nowopowstałym, którego elewacja nie jest jeszcze ukończona, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór rolet podtynkowych. Czoło skrzynki rolety podtynkowej pokrywa się dowolnym materiałem wykończeniowym (np. tynkiem lub klinkierem), co sprawia, że skrzynka rolety wkomponowuje się w elewację budynku, Dostęp do skrzynki rolety w przypadku konieczności jej serwisowania lub konserwacji możliwy jest bez zakłócania prywatności domowników, ponieważ klapa rewizyjna rolety umiejscowiona jest od strony elewacji, na zewnątrz budynku. stanowiąc integralną jej część. Skrzynka rolety podtynkowej montowana jest od zewnętrznej strony okna pod powierzchnią elewacji, dzięki czemu jest niewidocznym elementem rolety. Rolety zewnętrzne podtynkowe najlepiej sprawdzą się w nowobudowanych budynkach. Jeżeli jednak zależy nam na zamontowaniu rolet podtynkowych w budynku już istniejącym, musimy dokonać niezbędnych zmian w obrębie nadproża, wówczas montaż również będzie możliwy. Największe zalety rolet podtynkowych to m.in. wkomponowana w elewację- schowana skrzynka rolety. Nie ingerując w konstrukcję budynku, rolety podtynkowe zapewniają również doskonałą izolację termiczną oraz akustyczną, nie powodując strat ciepła. Również ewentualne naprawy oraz serwisowanie nie będą zakłócać prywatności domowników dzięki klapie rewizyjnej która zamontowana jest na zewnątrz domu co pozwala na wykonanie niezbędnych czynności z zewnątrz. Konstrukcja rolet pozwala na zintegrowanie jej z niezależnie działającą moskitierą. Jeśli chodzi o sterowanie roletami zewnętrznymi, mamy do wyboru kilka opcji: sterowanie ręczne za pomocą sznurka/taśmy i zwijacza, przy użyciu tzw zwijacza korbowego, za pomocą przycisku zamontowanego w ścianie oraz drogą radiową.

Sterowanie ręczne możemy wybrać tylko wtedy gdy nasze rolety zewnętrzne nie są zbyt duże i ciężkie. Zaleca się aby ręcznie sterowane rolety nie przekraczały 3m2. Sterowanie silnikiem to niewątpliwie najwygodniejsza opcja, tutaj do wyboru mamy albo przycisk ścienny albo pilot. Istnieje również możliwość kontroli pracy rolet przy pomocy smartfona, komputera lub tabletu, wtedy z dowolnego miejsca na ziemi mamy pełną kontrolę nad roletami. Aby skorzystać z tej funkcji należy jednak pamiętać aby przy zakupie nie zapomnieć o centrali sterującej która nam to umożliwi. Zaawansowana technologia, jeśli chodzi o napędy do rolet zewnętrznych, chroni roletę przed samouszkodzeniem. Możemy wybrać w tym celu silnik z wbudowaną detekcją przeszkód co oznacza, że napotykając przeszkodę podczas zwijania, roleta zatrzyma się by nie dokonać uszkodzeń. Posiada również funkcję „eliminacja fałszywych przeszkód” poprzez wykonanie dodatkowej , testującej operacji opuszczenia rolety po wykryciu przeszkody. Detekcję przeszkód można wyłączyć przy pomocy pilota. Kolejną zaletą jeśli chodzi o napędy do rolet jest tzw detekcja oblodzenia- silnik wykrywa przymarznięty pancerz i zatrzymuje  roletę aby zapobiec jej uszkodzeniu.

Podsumowując, rolety zewnętrzne w systemie podtynkowym sprawdzą się najlepiej w nowopowstających budynkach; ich wygląd jest bardziej subtelny dzięki  ukrytej  w elewacji skrzynce  z mechanizmem. Dzięki umieszczonej na zewnątrz skrzynce z mechanizmem rolety, podczas awarii lub serwisu zachowamy naszą prywatność, ponieważ wszelkie prace serwisowe będą wykonywane na zewnątrz. Dadzą nam poczucie bezpieczeństwa;  ochronią przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi oraz zapewnią oszczędność energii, latem chroniąc dom przed nadmiernymi upałami, zimą chroniąc przed utratą ciepła.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!