Wybierając osłony okienne kierujemy się głównie praktycznością produktu, jednak niemniej ważny jest aspekt dekoracyjny. Wybierając rolety dzień noc, nasze okna są przysłonięte i w dzień i w nocy dlatego nie musimy wieszać firan aby zachować poczucie prywatności. Naturalnie można zawiesić firany przy jednoczesnym korzystaniu z rolet dzień noc i stosuje się tego typu rozwiązanie dość często. Warto również wspomnieć że tego typu rolety cieszą się ogromnym powodzeniem a wybór tkanin oraz kolorów jest ogromny. Możemy wybrać gładką tkaninę, delikatny melanż, siateczkę bądź woal. Tkaniny ciemniejsze bardziej zaciemnią pomieszczenie, jasne wpuszczą więcej światła, jednak również spełnią swoją rolę. Wybór koloru dopasowuje się z reguły do odcieni mebli lub ścian, stosuje się również zasadę jednego koloru rolet w całym domu bez względu na kolory w pomieszczeniach, wtedy zachowana zostaje spójność koloru od zewnątrz. W tej kwestii pozostaje nam zdać się na własny gust i poczucie estetyki.
Coraz częściej jako osłony okienne wybieramy dobrze wszystkim znane żaluzje poziome. Zróżnicowanie kolorów oraz surowca z jakiego są wykonane daje nam ogromny wybór i duże pole do popisu jeśli chodzi o dekoracje okienne. Dostępne są żaluzje aluminiowe o lamelach od 16 do 50mm oraz żaluzje drewniane i bambusowe w rozmiarach lameli od 25 do 50mm. Decydując się na żaluzje drewniane lub bambusowe musimy wiedzieć gdzie i w jaki sposób chcemy je zamontować. Wybierając żaluzje o lamelach 25mm mamy możliwość montażu w świetle szyby, tzn że żaluzja będzie przylegała do szyby na całej jej szerokości i wysokości. Możemy zamontować ją również na listwach przyszybowych, wtedy żaluzja będzie opierać się na ramie okna nie dotykając szyby. W obu tych przypadkach montaż odbywa się poprzez przykręcenie żaluzji do ramy okiennej. Druga wersja lameli drewnianych to 50mm i ten wariant zyskuje największe zainteresowanie wśród klientów. Jednak z uwagi na rozmiar i wagę drewna montaż tych żaluzji możliwy jest jedynie do sufitu lub do ściany nad wnęką okienną.
Równie ciekawą alternatywą są rolety rzymskie. Jest to roleta materiałowa, montowana na specjalnej szynie którą przykręcamy do sufitu. Sterowanie roletą odbywa się za pomocą mechanizmu z łańcuszkiem. Dostępne są rolety z tkanin firanowych czyli przejrzystych, przepuszczających światło, oraz z tkanin zasłonowych spełniających funkcję pełnej przesłony. Obecnie dostępne są również rolety rzymskie duo czyli uszyte z dwóch rodzajów tkanin i zamontowane na tej samej szynie. Mogą one służyć w dzień jako firany a wieczorem jako zasłony. Jest to bardzo wygodne i gustowne rozwiązanie jeśli chodzi o dekoracje okienne. Niewątpliwą zaletą rolet rzymskich jest możliwość prania tkanin (oczywiście pod warunkiem że dana tkanina może być prana) jednak takie informacje są dostępne dla klienta jeszcze przed zakupem produktu. Wizualnie nadają one wnętrzom ciepła i sprawiają że dom wygląda na przytulne miejsce. Z reguły jest to produkt szyty na zamówienie pod konkretnego klienta, tak aby wymiary były dopasowane idealnie. Można jednak spotkać na rynku gotowe produkty o rozmiarach „uniwersalnych”. Decydując się na zakup gotowego produktu musimy liczyć się z tym że nie mamy wpływu na to z jakiej tkaniny będzie uszyta nasza roleta, a co za tym idzie jaką jakość tkaniny kupimy. Zamawiając roletę na wymiar u autoryzowanego sprzedawcy mamy możliwość wybrania tkaniny według własnych preferencji, poznanie składu z jakiego jest wykonana oraz z gwarancją jakości produktu. Coraz większa ilość tkanin pochodzi z recyklingu i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Są to na przykład tkaniny z butelek pet, w dotyku nie odbiegające od tkanin z poliestru czy bawełny.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!