Wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy na cieplejsze dni, kwitnące kwiaty oraz śpiew ptaków. Niestety razem z wyczekaną wiosną i ciepłymi podmuchami wiatru, do naszych domów docierają również niechciani goście w postaci owadów. Nikt z nas nie lubi kiedy zakłócają sen lub chodzą po naszych np produktach spożywczych. Jest to niehigieniczne a poza tym strasznie irytujące. Na szczęście nie musimy już siedzieć z pozamykanymi oknami aby uniknąć „inwazji”. Mamy do wyboru szereg rozwiązań w postaci różnorakich moskitier okiennych, drzwiowych czy tarasowych. Przed zakupem moskitiery warto zastanowić się w których pomieszczeniach będziemy najczęściej otwierać okna, oraz czy potrzebujemy również zabezpieczenia z siatki w formie moskitiery drzwiowej lub przesuwnej. Do małych okien wystarczą nam moskitiery tzw ramkowe, montowane do uszczelki okna przy pomocy nieinwazyjnych zaczepów. Jest to nieskomplikowana konstrukcja która cieszy się bardzo dużą popularnością ze względu na swoją prostotę, funkcjonalność oraz cenę, gdyż jest to jedna z bardziej ekonomicznych rozwiązań wśród dostępnych na rynku moskitier. Ponadto możemy wykonać takie moskitiery w kolorze stolarki okiennej, natomiast siatka dostępna jest w kolorze czarnych bądź szarym.
Przed niechcianymi gośćmi możemy również zabezpieczyć nasze drzwi, czy to balkonowe, czy wejściowe a nawet tarasowe przesuwne. Tutaj mamy również duże pole do popisu ponieważ istnieje kilka ciekawych rozwiązań wśród moskitier tzw drzwiowych. Do wyboru mamy np moskitierę drzwiową rozwierną, która najlepiej sprawdzi się przy tradycyjnych drzwiach lub drzwiach balkonowych. Jest to produkt mocowany do ościeżnicy, otwierany za pomocą „kopniaka” który znajduje się u dołu konstrukcji, oraz uchwytów. W ościeżnicy montowane są specjalne magnesy które zapewniają szczelne domykanie bez konieczności dociskania. Szczelność takich rozwiązań zapewniają uszczelki szczotkowe stosowane na obrzeżach. Czasem zdarza się że do zamontowania takiej moskitiery mamy zbyt mało miejsca ponieważ np podczas ocieplania budynku, ościeżnica została niemal w całości zakryta elewacją. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ w takiej sytuacji montujemy moskitierę która posiada „własną” ramę. Do tego szkieletu bez problemu montujemy wówczas drzwi z siatką bez żadnych problemów. Już podczas pomiaru jest to ustalane z klientem. Jest to bardzo estetyczna konstrukcja, równie często wybierana jak moskitiery ramkowe.
Moskitiery przesuwne to kolejne rozwiązanie do dużych przestrzeni okiennych. Posiadają one własną ramę z szyną ułatwiającą przesuwanie moskitiery na boki aby umożliwić sobie wygodne przechodzenie. W zależności od wymaganej szerokości stosujemy moskitiery jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe rozsuwane na boki oraz trzyskrzydłowe. Tutaj również mamy dostępne kolory stolarki okiennej jakie posiada Klient.
Moskitiera plisowana to również bardzo wygodna a zarazem niezmiernie estetyczna konstrukcja siatki w ramie czyli moskitiery. Jest to moskitiera przesuwna w której siatka jest plisowana co umożliwia jej schowanie się w ramie przy całkowitym jej zsunięciu. Możemy ją zsunąć na bok, tak że siatka staje się niewidoczna, zostaje ukryta w ramie moskitiery, Najczęściej stosowana jest w dużych przeszkleniach, w oknach tarasowych przesuwnych.
Problematyczne niekiedy w tej kwestii wydają się być okna dachowe które chcemy zasłonić przed owadami. Ze względu na charakterystyczny dla okien dachowych sposób ich otwierania, wyklucza montaż moskitier. Możemy jednak w takim przypadku zasłonić całą wnękę okienną, montując moskitierę rolowaną. Sterowanie taką moskitierą odbywa się poprzez sznurek który zamontowany jest u dołu siatki, natomiast przy zwinięciu, siatka w całości chowa się w kasecie. Moskitiery rolowane mogą również występować jako dodatkowy element np rolet zewnętrznych, i chociaż są ze sobą połączone, działają niezależnie. Rynek oferuje bogatą ofertę osłon przeciwko owadom. To co wybierzemy zależy oczywiście od gustu oraz warunków technicznych jakimi dysponujemy do zainstalowania moskitier. Jednak bez względu na to którą opcję wybierzemy, niewątpliwie jest niezwykle praktyczny i ostatnimi czasy wręcz niezbędny zakup który w znacznym stopniu ułatwi nam życie.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!