Urządzając wymarzone mieszkanie lub dom, niezmiernie istotnym punktem są dla nas dekoracje okienne. Bez wątpliwości, okna są głównym punktem skupiającym najwięcej uwagi w domu, szczególnie biorąc pod uwagę że zajmują one coraz większą powierzchnię w naszych domach. Obecnie na rynku do wyboru mamy całą gamę osłon okiennych, dlatego wybór czasem staje się problematyczny. Trudno jest nam się zdecydować, czy w całym domu zastosować jeden rodzaj i kolor osłon aby zachować spójność, czy może w każdym pomieszczeniu zamontujemy rolety pasujące do wystroju pokoju, bez zachowania spójności w całym mieszkaniu.
Biorąc pod uwagę trendy roku 2022, bezapelacyjnym zwycięzcą są rolety typu dzień/noc. Są to rolety bardzo praktyczne a zarazem eleganckie. Stosując takie rolety, mamy możliwość zastosowania ich jako jedyna osłona okienna, nie wieszając już firan ani zasłon. Rolety zasłonią nas zarówno w dzień, wpuszczając równocześnie światło dzienne, jak i w nocy. Wybierając takie rolety do naszego domu możemy oczywiście zawiesić również firany i zasłony, jest to bardzo częsta praktyka. Różnorodność tkanin z jakich produkowane są rolety dzień/noc, pozwala na dobranie kolorystyki do dowolnego pomieszczenia które urządzamy. Do wyboru mamy tkaninę z siatką lub woalem. Wybór siatki sprawia że widoczność z mieszkania jest lepsza, natomiast woal delikatnie rozmazuje obraz, jednak swoją elegancją mimo wszystko kupuje klientów. Popularność tych rolet zachęca producentów do tworzenia nowych projektów, zwiększając tym samym wybór jeśli chodzi o tkaniny.
Rolety materiałowe klasyczne, dobrze wszystkim znane od wielu lat, nie ustępują swoją popularnością roletom dzień/noc. Wszyscy znamy je przede wszystkim jako solidne i bardzo trwałe rolety okienne. Swoją prostotą zjednują sobie nadal wielu klientów. Bardzo duży wybór tkanin gładkich, z printem lub fakturą sprawia że rolety klasyczne nie są nudne lub niemodne. Bardzo często decydujemy się na nie jeżeli zależy nam na minimalizmie w wystroju pomieszczenia. Możemy jednak wybrać tkaninę w bardzo żywych kolorach lub z nadrukiem, jest to kwestia gustu każdego z nas. Na rynku dostępne są również tkaniny tzw. podgumowane, które mają służyć zatrzymaniu promieni słonecznych na zewnątrz i nie dopuszczeniu do nagrzewania się wnętrza podczas upałów. Takie tkaniny również występują w szerokiej gamie kolorystycznej.
Rolety rzymskie od jakiegoś czasu również cieszą się dużą popularnością. Jednak ten rodzaj rolet, choć bardzo elegancki, bywa niekiedy dość kosztowny. Jeśli chcemy zamontować tego typu rolety w swoim domu, musimy liczyć się z kosztem co najmniej kilkuset złotych za sztukę. Jednak elegancja tych osłon sprawia że pomimo ceny, decyduje się na nie coraz więcej osób. Rolety rzymskie to rozwiązanie bardzo praktyczne, jeśli wybierzemy model rolety tzw. dzień/noc lub duo. Zawarte w niej dwa rodzaje tkanin pozwalają na stosowanie rolety jako osłony, zarówno w dzień jak i w nocy. W dzień naszej prywatności chronić będzie tkanina firanowa, cienka i delikatna, natomiast wieczorami osłoni nas druga część rolety z tkaniną zasłonową.
Kolejną alternatywą zasłonienia okien mogą być plisy okienne, lub rolety plisowane. Jeśli chodzi o plisy, dostępne tkaniny również oferują nam opcję zaciemnienia wnętrza lub ochrony przed słońcem. Plisowane tkaniny cieszą się dużą popularnością i są często wybieranym produktem wśród rolet. Dodatkową opcją na plus jest tu niewątpliwie nietypowy, nie spotykany dotąd mechanizm tych osłon. Pozwala on na ustawienie plisy w dowolnej części szyby, pośrodku, u góry lub na dole.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!