Cena zakupu oraz montażu rolet zewnętrznych, uzależniona jest od kilku czynników. Istotną kwestią jest ilość oraz rodzaj rolet na jakich nam zależy. Szeroki wybór tego typu osłon pozwala na dowolne dopasowanie kolorystyczne oraz techniczne do wymogów klienta. Możemy wybrać na przykład rolety sterowane ręcznie, pod warunkiem że wymiar rolety nie będzie zbyt duży. Za pomocą wygodnego mechanizmu ze sznurkiem możemy łatwo regulować położenie pancerza. Sterowanie ręczne to niewątpliwie najbardziej ekonomiczna wersja, jeśli chodzi o koszt zakupu rolet.
Kolejna dostępna opcja sterowania roletami to wersja z silnikiem. Zalecana przede wszystkim do rolet o dużych gabarytach, jednak stosowana bardzo często również przy niewielkich rozmiarach osłon okiennych. Z uwagi na wygodę, opcja ta jest niezwykle popularna. Przy większej ilości rolet, odsłanianie ich oraz zasłanianie ręczne, może być uciążliwe oraz nużące, natomiast jeżeli zdecydujemy się na wspomaganie elektryczne, możemy wykonywać te czynności nie ruszając się z miejsca. Dodatkową zaletą jest możliwość zaprogramowania pilota do obsługi kilku rolet jednocześnie. Taka opcja będzie oczywiście droższa.
Kolejną możliwością jaką możemy wybrać przy zakupie rolet jest opcja sterowania drogą radiową. Pozwala ona na zdalną kontrolę rolet w naszych domach. Możemy zarządzać osłonami przez smartfon czy tablet, z dostępem do internetu. Będąc na przykład na wakacjach możemy wówczas dowolnie zarządzać położeniem rolet zewnętrznych. Ta wersja będzie kosztowała więcej niż opisane wcześniej opcje sterowania.
Ze względu na to że rolety produkowane są na wymiar, ciężko jest powiedzieć dokładnie, z jakimi kosztami należy się liczyć. Zamawiając ten produkt z usługą montażu, w dobrej firmie, koszt rolety sterowanej ręcznie, będzie oscylował od 500zł wzwyż. Jeżeli firma oferuje usługę montażu należy również liczyć się z tym że mogą to być dodatkowe koszta. W naszej firmie ta usługa jest bezpłatna, jednak większość firm wykonuje montaże jako dodatkowo płatną usługę. Z reguły jest to koszt kilkuset złotych, oczywiście cena uzależniona jest od ilości i stopnia trudności montażu. Jeżeli wybierzemy opcję sterowania siłownikami, dojdą nam koszty silników, kilkaset złotych za sztukę.
Oczywiście możemy wybrać opcję ekonomiczną i zakupić rolety bez montażu, na przykład zamawiając je przez internet. W takim przypadku montaż pozostaje w naszej gestii, ale jeżeli wykonamy go niezgodnie z wymaganiami producenta, możemy stracić gwarancję na produkt. Kolejnym minusem takiego rozwiązania jest brak serwisu, jaki oferują firmy sprzedające ten produkt od A do Z. Naturalnie istnieją firmy które przeprowadzą serwis rolet jeśli taką usługę u nich zamówimy i zapłacimy, podczas gdy w porządnej firmie serwisujemy w ramach gwarancji, nieodpłatnie. Również jakość materiałów użytych do produkcji rolety, może pozostawiać wiele do życzenia. Korzystając z takiego zakupu teoretycznie możemy zaoszczędzić kilkaset złotych, jednak w praktyce może się okazać że wydamy te oszczędności na przykład na ewentualnych fachowców, ponadto jest to zakup na lata i warto tutaj myśleć dalekosiężnie. Reasumując, koszt rolety zewnętrznej ręcznie sterowanej, od 500zł wzwyż ( oczywiście w zależności od rozmiaru rolety). Silnik 1 sztuka od 200zł. Ponadto istotne znaczenie ma tutaj również sposób montażu, natynkowy podtynkowy lub nadstawny. Jeżeli chodzi o cenę, nie bez znaczenia jest również kolor jaki wybieramy, jeżeli zdecydujemy się na kolor trudnodostępny, wydłuży to niestety czas oczekiwania oraz możemy liczyć się z dopłatą.
Szybki kontakt!
+
Wyślij!